29.03.18

Obchod na Hlavnej vybabral so zlodejmi

foto: Veronika Janušková

Predajňa alkoholu na Hlavnej ulici v Košiciach sa rozhodla bojovať so zlodejmi tovaru nezvyčajným spôsobom. 

Krádeže monitoruje kamerovým systémom a niektoré nahrávky potom zverejňuje na sociálnej sieti Youtube. Na tento postup varuje obchod zákazníkov upozorneniami. 

Rastislav Makula, konateľ spoločnosti Marax s.r.o., ktorá predajňu prevádzkuje, hovorí, že len chráni svoj majetok. Opisuje, že v minulosti mal veľký počet krádeží najmä alkoholu, ale aj cigariet. 

reklamná správa

Úspešný projekt Panoráma pokračuje!

Využite šancu vybrať si byt medzi prvými.

Zistite viac

„Pamätám si na mladíka, ktorý chodieval kradnúť opakovane. Snažil som sa to riešiť v spolupráci s políciou, teda poskytnúť im kamerový záznam a nechať to na nich.  Ani v jednom prípade sme však nemali nahradenú škodu. Tak som to začal riešiť inak,“ vysvetľuje podnikateľ. 

Varovanie, že priestor je snímaný kamerami, víta zákazníkov už pred vstupom do predajne. foto: veja
Varovanie, že priestor je snímaný kamerami, víta zákazníkov už pred vstupom do predajne. foto: veja

Tovar vrátia alebo zaplatia 

Podľa neho toto opatrenie zabralo. Keď niekoľko krádeží zverejnil na internete, ich aktéri do predajne prišli znova a tovar vrátili.  

„Alebo oveľa častejšie nahradili škodu, keďže išlo najmä o alkohol. Video sme potom z internetu stiahli. Dnes už problémy so zlodejmi takmer nemáme,“ povedal Makula.

Dodáva, že jeho firma nemá záujem niekomu škodiť. Preto má na vstupe do predajne aj vo vnútri nápisy a nálepky, že priestor snímajú kamery. „Každá krádež, aj v štádiu pokusu, alebo výtržnosť bude zverejnená na internete s označením vašej identity,“ znie varovanie na dverách. 

Čítajte viac: kradeze

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím