30.11.18

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Pri požiari domu v Richnave zahynuli štyri deti

Foto: TASR

Pri požiari domu v osade v obci Richnava v Gelnickom okrese prišli o život piati ľudia, z toho štyri maloleté deti. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„V miestnej osade došlo k požiaru jednej z chatrčí, pri ktorej bolo nájdených päť tiel bez známok života, a to štyroch maloletých detí vo veku päť, sedem, osem a deväť rokov a jednej dospelej 28-ročnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste udalosť dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony,“ uviedla.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Požiar vypukol v piatok pred treťou hodinou ráno a zasiahol štvorizbový prízemný dom. Následkom požiaru došlo k prepadnutiu strechy. Hasiči oheň zlikvidovali po viac ako štyroch hodinách. Ako potvrdila hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa.

„V osade, kde horelo, žije asi 2500 ľudí. Bol to murovaný domček, v ktorom bývala matka so štyrmi deťmi. Doposiaľ k takejto tragédii u nás nedošlo,“ povedal starosta obce Richnava Ivan Dunka.

Smútok nad tragickou udalosťou vyjadril v piatok aj predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). „Dovoľte mi, aby som vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ povedal.


Foto: TASR 

(TASR, SŠ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím