19.06.17

Obťažujúca zeleň

foto: pz

Hoci zeleň je v každej časti nášho mesta vítaná, občas spôsobuje aj problémy. Od nášho čitateľa Pavla Zavackého sme dostali fotografie s otázkou, ako majú obyvatelia prechádzať po chodníku na Slovenskej ulici. 

Chodník vedie okolo pozemku, ktorý podľa katastrálnej mapy vlastní firma V.V. Z. Prešov so sídlom na Masarykovej 10 v Prešove. O pozemok sa nikto nestará a je celý zarastený stromami a kríkmi, ktoré rastú za plotom a zasahujú až na chodník. Pokúšali sme sa s firmou spojiť, ale neexistujú na ňu žiadne kontakty. Oslovili sme preto mestskú časť Sever, či môžu s nechcenou zeleňou niečo urobiť? „Tunajší úrad už v predmetnej veci začal konať a v prvom rade oslovil vlastníka areálu o zabezpečenie regulácie prerastenej zelene,“ povedal Ján Hučko, vedúci oddelenia rozvoja tejto mestskej časti. Zároveň uviedol, že keď dostanú od vlastníka stanovisko, o ďalšom postupe nás budú informovať.

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím