10.02.19

Obvinený z mafiánskej vraždy prišiel na políciu v Košiciach

foto: Veronika Janušková

Na polícii sa v nedeľu prihlásil Slavomír S. (44), druhý obvinený zo spáchania viac ako 17 rokov starej vraždy Emila Novotného v Spišskej Novej Vsi.  

Potvrdil to hovorca policajného prezídia zboru Michal Slivka. Polícia v januári informovala o zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), pri ktorej v súvislosti s vraždou zadržala a obvinila Vladimíra M. (57) a prehľadala viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Slavomír S. sa v tom čase nachádzal v zahraničí a s vyšetrovateľom bol v kontakte. „Dnes sa v Košiciach prihlásil na polícii a v tejto chvíli sa nachádza v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracuje podnet na jeho väzobné stíhanie,“ uviedol Slivka.

Novotný podľa niektorých zdrojov pred osemnástimi rokmi šéfoval podsvetiu na Spiši a žil z výpalného, úžery a inej trestnej činnosti. Podľa obvinenia ho dvojica mužov zastrelila na Jilemnického ulici piatimi výstrelmi v noci 29. augusta 2001, keď vystupoval z auta. Motívom malo byť, že Vladimír M. mu chcel prebrať jeho „biznis“. Pred skutkom mali svoju obeť niekoľko dní sledovať.  Podľa trestných sadzieb platných v čase skutku hrozí obvineným väzenie od 12 do 15 rokov.

(TASR) 

reklamná správa

Čítajte viac: krimi policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím