05.01.18

Odišla herecká legenda

zdroj: TASR

Vo veku 73 rokov dnes zomrel známy slovenský herec Marián Labuda. Potvrdila to hovorkyňa Slovenského národného divadla Izabela Pažítková.

Labuda sa narodil 28. októbra 1944 v Hontianskych Nemciach v rodine súkromného krajčíra. Po skončení VŠMU sa stal členom SND. Neskôr účinkoval v Divadle Na korze a na Novej scéne. Od roku 1989 je opäť členom SND.

Pôsobil v Slovenskom národnom divadle a účinkoval v desiatkach filmoch a televíznych inscenácií. Pamätná je jeho úloha v kultovom filme Vesničko má středisková.

Na majstra Labudu si zaspomínal aj herec Štátneho divadla Košice Róbert Šudík, ktorý s ním strávil dva týždne v Prahe. „Boli to veľmi príjemné chvíle, ktoré som s ním zažil. A to nielen ako s hercom, kolegom, ale aj človekom,“ povedal Šudík. 

 

reklamná správa

Ochutnaj nové košické pivo Bitang by KOŠICE:DNES!

Navštív hostinec na Hlavnej 65 a vychutnaj si leto v Hostinci.

Zistite viac

(TASR, JV)

Čítajte viac: herec

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím