18.07.17

Odmerajú hluk od električiek

foto: Veronika Janušková

Keď sa po prvej etape rekonštrukčných prác na električkových tratiach (IKD) ľudia sťažovali na hluk, mesto dalo vypracovať po rekonštrukcii hlukovú štúdiu. Tá potvrdila, že trate sú tichšie. Teraz si magistrát objednal dve nové merania na Terase a na Slaneckej ešte pred plánovanými rekonštrukciami.

Prvú hlukovú štúdiu vypracovala Technická univerzita Košice, Úsek objektivizácie faktorov prostredia, ktorý pôsobí pri Strojníckej fakulte, za 14 400 eur. Tú druhú budú robiť Bratislavčania.

Dve merania

Mesto Košice si u firmy Euroakustik, sídliacej na Letisku M. R. Štefánika, objednalo meranie akustických parametrov električkových koľajových vozidiel pri ich prevádzkovaní na električkovej trati na Triede SNP v hodnote 15 300 eur, a tiež meranie hlukovej záťaže z pôsobenia pozemnej dopravy (cestnej a električkovej) na Slaneckej ceste v hodnote 14 850 eur.

Termíny závisia od počasia

Keďže momentálne prebieha rekonštrukcia električkových tratí (MET) na Tr. SNP a plánuje sa rozširovanie Slaneckej cesty, chceli sme vedieť, kedy sa budú robiť. „Na Triede SNP v priebehu posledného júlového týždňa a na Slaneckej v septembri. Termín pre Slaneckú sme stanovili po prázdninách z dôvodu priblíženia stavu čo najväčšej realite,“ uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, ktorá tiež dodala, že všetky merania sa budú robiť v závislosti od počasia, pretože nepriaznivé počasie môže ovplyvniť jeho výsledky.

reklamná správa

Výsledky na jeseň

Ako spresnila hovorkyňa, meraním hlučnosti sa posúdi stav pred a po rekonštrukcii. „Zároveň si overíme technické riešenie rekonštrukcií a vplyv stavieb na spolupôsobenie hlukových vplyvov jednotlivých druhov dopráv.“  Dozvedeli sme sa tiež, že výsledky z meraní na Triede SNP budú známe niekedy v auguste až v septembri a zo Slaneckej cesty v októbri až v novembri.

Čítajte viac: doprava

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím