17.05.17

Okolie Pľuvátka chcú upraviť

Foto: hkl

Burina vyrástla v jazierku nad Popradskou ulicou v mestskej časti Západ. Samospráva by chcela lokalitu zveľadiť. Pozemky však patria súkromníkom, a tak je problém s financovaním.

Pľuvátko, ktoré leží v susedstve Centra voľného času nad Popradskou ulicou, bolo ešte do roku 2014 pod ochranou, platilo všeobecne-záväzné nariadenie o ochrane mokradí. Prokurátor ho však napadol a mestskí poslanci zrušili. V minulosti bola voda v jazierku taká čistá, že v nej žili raky. V súčasnosti ho pre vysokú burinu ani nie je vidieť. Pozemky na približne dvojhektárovom území patria väčšinou súkromným osobám. „Hľadáme možnosti, ako tento problém riešiť. Lokalita je v súčasnosti zanedbaná, no nemôžeme investovať financie do cudzieho majetku,“ konštatoval starosta Západu Ján Jakubov, podľa ktorého by tam mohla byť prírodná rezervácia alebo priestor pre oddych.

Foto: hkl

Čítajte viac: pozemky

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím