10.11.18

Okresná volebná komisia Košice riešila zatiaľ len drobné incidenty

foto: Iveta Vaculová

Menšími incidentmi sa počas sobotňajších komunálnych volieb zaoberala okresná volebná komisia Košice.

Ako povedal jej predseda Branislav Kocper, išlo napríklad o prieskum študentov či spisovanie petícií v tesnej blízkosti volebných miestností, ale aj zvýšený počet pozorovateľov vo volebnej miestnosti.

„V mestských častiach Sever a Ťahanovce sme zaznamenali vysokoškolských študentov, ktorí si robili akoby voľby pred voľbami. Priamo pred volebnými miestnosťami dávali voličom krúžkovať mená kandidátov,“ vysvetlil s tým, že cieľom malo byť zistenie, či by voľby dopadli rovnako, ak by boli mená kandidátov na hlasovacom lístku zoradené náhodne a nie podľa abecedy, ako je to v súčasnosti.

Vypomohla aj polícia 

Podľa jeho slov sa v blízkosti volebných miestností spisovala aj petícia týkajúca sa zastropovania dôchodkového veku. „Riešili sme aj drobné problémy s pozorovateľmi, keď sa ich do miestností nahrnulo priveľa,“ dodal.

Ako spresnil, uvedené situácie boli vyriešené napomenutím a rozpustením skupín ľudí, ktoré by mohli narušiť pokojný priebeh volieb. Podľa neho v niektorých prípadoch vypomohli aj príslušníci Policajného zboru. 

(TASR, JH)

reklamná správa
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím