04.08.20

Oprava prístreškov na sídlisku Ťahanovce bola úspešne dokončená

Foto: FB/BZ

Sídlisko Ťahanovce má šesť malých prístreškov, ktoré sú celé kryté a murované. K piatim z nich je doposiaľ umiestnený aj stánok. Konkrétne ide o zastávky MHD Madridská, Bruselská, Berlínska, Hanojská, Belehradská a Sofijská. Tieto objekty boli naposledy upravované ešte vo volebnom období 2010-2014.

„Išlo o zaujímavý nápad, kedy sa na každej zástavke namaľoval motív a základné informácie o meste, ktorého názov niesla. Postupne sa však začali prístrešky ničiť a všetky stánky prestali fungovať. Bol to terč pre ničiteľov verejného majetku. Nakoľko nám veľmi záleží, aby k ničeniu majetku takto nedochádzalo, ponúkli sme z vlastných súkromných peňazí odmenu, ak niekto dopomôže k odhaleniu tejto osoby,“ prezradila nám prednostka Miestneho úradu MČ Košice-Sídlisko Ťahanovce Beáta Zemková. 

Novo vymaľované zastávky MHD vyzerajú hneď oveľa lepšie. Foto: FB/BZ
Novo vymaľované zastávky MHD vyzerajú hneď oveľa lepšie. Foto: FB/BZ

Ešte v priebehu minulého roku prebehla na Facebooku anketa, kde si obyvatelia odhlasovali zachovanie starých murovaných prístreškov. V ich obnove ale MČ zdržali pôvodní majitelia stánkov. Tí ich chceli predať a nemali záujem do nich nič investovať. Našťastie sa však nakoniec našiel miestny podnikateľ, ktorý stánky odkúpil a dal súhlas MČ na ich namaľovanie. O kompletné premaľovanie a opravu sa postarali v priebehu júla zamestnanci údržby MČ. Práce finišovali v utorok (28. 7.) na zastávke Belehradská. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

(PK)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím