06.12.18

Ostro sledované prsia

foto: Iveta Vaculová

Česká Aliancia žien s rakovinou prsníka v spolupráci so slovenskými organizáciami Ružová stužka a OZ Amazonky odštartovala koncom októbra slovenskú časť medzinárodnej kampane Ostro sledované prsia vo V4.  

Projekt je pokračovaním kampane, ktorou sa Aliancia žien s rakovinou prsníka prezentovala na 50. Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch ako jeho neziskový partner. Úspech ich inšpiroval k tomu, aby nápadu predĺžili život a festivalovú extravaganciu premenili na dlhodobú kampaň. 

Špeciálna stena umiestnená v Štátnom divadle v Košiciach bude ďalej putovať po krajinách V4. Hrnček alebo šálku si môžete kúpiť v pokladni divadla.foto: Iveta Vaculová
Špeciálna stena umiestnená v Štátnom divadle v Košiciach bude ďalej putovať po krajinách V4. foto: Iveta Vaculová

Po krajinách V4

Medzinárodná časť projektu sa už predstavila v Maďarsku a na Slovensku okrem Košíc zavíta v januári aj do Bratislavy, od februára bude prezentovaná v Poľsku. V spolupráci s miestnymi pacientskými organizáciami sa projekt dostane do významných divadiel v Košiciach, Bratislave, Varšave a Ostrave. Stovky divákov sa tak denne budú môcť pred stenu zloženou zo sadrových odliatkov pŕs zdravých, ale aj chorých žien, zamyslieť nad dôležitosťou prevencie v boji s nádorovým ochorením. 

Lokálne pacientske organizácie budú ponúkať možnosť odliatia prsníka do sadry s tým, že odliatky budú postupne plniť stenu a potom poputujú ďalej do ďalšieho divadla, ďalšieho mesta, ďalšej krajiny. Vyvrcholením bude prezentácia steny na svetovej konferencii Reach to Recovery International, ktorú usporiada Aliancia žien budúci rok v júni v Prahe.

Hrnček alebo šálku si môžete kúpiť v pokladni divadla.foto: Iveta Vaculová
Hrnček alebo šálku si môžete kúpiť v pokladni divadla. foto: Iveta Vaculová

Špeciálny hrnček

Stenu si záujemcovia môžu pozrieť v Štátnom divadle v Košiciach do konca tohto roka. Zároveň majú možnosť zakúpiť si hrnček alebo šálku a prispieť tak na ďalšie projekty Aliancie žien s rakovinou prsníka. Špeciálny tvar hrnčeka podľa organizátorov charakterizuje slogan: „Jediný hrnček, ktorý si každý muž po sebe rád umyje.“ 

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Čítajte viac: zdravie

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím