17.02.17

Otvoria nemocnicu pre zvieratká

Foto: Veronika Janušková

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach má novú nemocnicu. Slávnostne ju otvoria v piatok na budúci týždeň.

Vysokošpecializovaná nemocnica je ako jediná na Slovensku vybavená aj unikátnymi inkubátormi pre malé zvieratá či špeciálnym laminárnym boxom na prípravu liekov pre onkologických pacientov. „Výrazne prispeje k zlepšeniu kvality výučby našich aj zahraničných študentov i dostupnosti služieb pre našich klientov,“ uviedla v tlačovej správe kancelárka UVLF v Košiciach Ľudmila Kundríková. 

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Projekt nemocnice sa začal rea­lizovať v júli 2013. Nemocničnú budovu postavili v priebehu roka 2015. V nasledujúcom období bola vybavená zdravotníckou technológiou a ostatným vybavením. Celkové náklady dosiahli výšku takmer sedem miliónov eur. Výstavba bola financovaná zo zdrojov Európskej únie.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Univerzita je jedinou vysokou školou pre veterinárske vzdelávanie na Slovensku a jednou z dvoch poskytujúcich štúdium farmácie. Zaradila sa medzi 12 najlepších európskych veterinárskych vysokých škôl z celkového počtu 96.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: zvierata uvlf

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím