12.01.18

Otvoria staničku, predstavia Aničku

foto: Veronika Janušková

Detská železnica má za sebou jednu z najdlhších sezón, ktorá trvala 252 dní.

Jednu z najväčších atrakcií Košíc a regiónu prevádzkuje občianske združenie Detská železnica Košice.

Železničiarsky rok na východe Slovenska sa už tradične, aj vďaka detskej železnici, začína na jar neobyčajnou prehliadkou železničných vozidiel - Rušňoparádou. „V tomto roku otvorí rušňové depo svoje brány pre verejnosť 14. a 15. apríla,“ uviedol Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica. Čakajú ich aj ďalšie aktivity, v Čermeli oslávia 1. mája Deň mesta Košice, vypravia Vláčik pre mamu, prevezú sa Nocou múzeí, 1. septembra vyrazia Plnou parou vpred! a sezónu uzavrú už tradične Mikulášske vlaky a Silvestrovská jazda.

reklamná správa

V uplynulom roku sa na železničke podarilo postaviť nový perón a dve nástupištia v stanici Čermeľ. Pribudlo aj staničné osvetlenie a na trati prebieha postupná výmena podvalov.

Sezóna bola jednou z najdlhších na Detskej železnici, skončila 30. decembra. foto: Veronika Janušková
Sezóna bola jednou z najdlhších na Detskej železnici, skončila 30. decembra. foto: Veronika Janušková

„Za úspech považujeme aj zabehnutie novej parnej lokomotívy Krutwig. Snažíme sa aj o obnovu signalizačného zariadenia, ktoré tu kedysi bolo a vďaka nadšencom na stanici Alpinka nám už asistujú svetelné odchodové návestidlá a mechanická predzvesť. V Čermeli vyrastá nová staničná budova. Ak všetko dobre dopadne, otvoriť by sme ju chceli na konci sezóny,“ dodal Lehotský a doplnil, že k dvom parným lokomotívam, Katke a Krutwigovi, a dvom motorovým rušňom, Danke a Janke, v tomto roku pribudne ďalší motoráčik Anička.

Čítajte viac: detska zeleznica

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím