20.05.20

Otvorili ďalšie ihriská v meste

Foto: Veronika Janušková

Správa mestskej zelene (SMsZ) v meste znovuotvorila ďalších 15 detských ihrísk a športovísk. Po konzultáciách s predstaviteľmi mestských častí je od stredy (20. 5.) v prevádzke celkovo 30 ihrísk. Detváky sa na nich budú môcť pohrať od 9. do 19. hodiny. 

Riaditeľka SMsZ Marta Popríková pripomína prísne hygienické nariadenia RÚVZ, ktoré musia každý deň dodržiavať. Každý deň pred ich otvorením musia upratať všetky ihriská, pohrabať na nich piesok, očistiť a vydezinfikovať dotykové plochy jednotlivých herných zostáv. Ďalšou povinnosťou je raz za týždeň pieskovisko preliať pitnou vodou, alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie.

„Je to z časových a kapacitných dôvodov nesmierne náročné, avšak našli sme si vhodný systém a oddnes sme mohli otvoriť aj ďalšie ihriská a športoviská. Jeden deň nás len na ich dezinfekcii stojí okolo tisíc eur bez nákladov na premývanie pieskoviska. Sú to síce financie navyše, avšak máme veľmi dobrý pocit z toho, keď vidíme rozradostené tváre hrajúcich sa detí a ich spokojných rodičov,“ uviedla riaditeľka SMsZ.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Opatrenia sa nezmenili

Aj návštevníci detského ihriska každého veku musia dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia. Vstup a pobyt na detskom ihrisku bude možný len s rúškom, prípadne šálom alebo šatkou. Rodičia alebo iné osoby, ktoré sprevádzajú deti, budú musieť mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk a povinnosť dodržať odstup od iných návštevníkov detského ihriska aspoň dva metre. Takisto sa odporúča minimalizovať kontakt s ďalšími návštevníkmi detského ihriska vrátane detí. 

RÚVZ vo svojom opatrení určuje aj maximálny počet detí, ktorí sa tam môžu naraz hrať. O podmienkach prevádzkovania a využívania ihriska informuje na každom jednom ihrisku informačná tabuľa. Za dodržiavanie všetkých pokynov RÚVZ sú aj naďalej zodpovední rodičia alebo sprievod dieťaťa.


Foto: Veronika Janušková 

Otvorené košické ihriská

SMsZ spravuje celkovo 204 detských ihrísk a športovísk. Z toho je momentálne otvorených tridsať.

MČ Košice - Sever: Anička pri prameni minerálnej vody Gajdovka, Cesta pod Hradovou 34, Hroncova ulica (park), Skautská ulica, Park Duklianskych obetí 1-5, Krupinská ulica;
MČ Košice - Juh: Oštepová a Krakovská ulica, Južná trieda 27, Palárikova 9 – 11;
MČ Košice - Dargovských hrdinov: Charkovská – Buzulucká ulica, Bašťovanského park a Bašťovanského 3;
MČ Košice - Západ: Luník I – Zuzkin park, Lunik VII pri pošte,  Kežmarská a Petzvalova ulica;
MČ Košice - Ťahanovce: Maďarská a Hanojská ulica, Budapeštianska 7;
MČ Košice - Staré Mesto: Mestský park, ihrisko pri Základnej škole na námestí Laca Novomeského, Tyršovo nábrežie a Pajorova;
MČ Košice - Jazero: Čingovská a Baltická ulica, Rovníková 8, Ladožská 12-24, Ladožská 7-13 pri Materskej škole Jenisejská.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím