12.04.19

Označený strom vystrašil obyvateľov

Foto: Veronika Janušková

Na Brigádnickej ulici na Terase vystrašila obyvateľov farba, ktorou bol označený jeden z blízkych stromov. Začali sa obávať, že im ho chcú vyťať.

Dlhé roky majú na ňom hojdačku pre deti a báli sa, že teraz ju už nebudú mať kde zavesiť. 

Gabriela Opltová hovorí, že by to bola veľká škoda. O svoje okolie sa tam starajú, na strom pripevnili „chrániče“ aby ho reťaze nepoškodili. Mária Podolákova zas dodáva, že si na ten strom veľmi dobre pamätá. „To snáď nie, bývali sme tam a naša babka, aj keď bola chorá, sa vždy rada pozerala, ako sa tam deti hojdajú. Nesmú to vyrúbať.“

Deti sa môžu tešiť. Už o pár dní sa hojdačka vráti na svoje pôvodné miesto. Foto: Veronika Janušková
Deti sa môžu tešiť. Už o pár dní sa hojdačka vráti na svoje pôvodné miesto. Foto: Veronika Janušková

Obyvateľov z okolia Brigádnickej však môžeme upokojiť. Strom totiž označila spoločnosť TEKO, keďže zasahoval do miestneho výkopu. „Táto spoločnosť v tejto lokalite riešila odstránenie havárie na potrubnom systéme. Podľa informácií, ktoré sme od nich získali, haváriu sa podarilo odstrániť aj bez zásahu do stromu, a preto nedôjde z ich strany k jeho odstráneniu alebo orezaniu,“ uviedla Erika Kucziková, asistentka riaditeľa Správy mestskej zelene v Košiciach.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím