03.04.18

Pacient po prevoze zverejnil fotky zničenej sanitky

foto: UNLP
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať článok:

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) v Košiciach má svoje pracoviská na dvoch miestach, na Rastislavovej ulici a Triede SNP. Preto je potrebné pacientov prevážať medzi nimi. 

Takýto transport nedávno absolvoval starší pacient. Hospitalizovali ho na Rastislavovej a lekári ho poslali na vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktorá je na Triede SNP.  Ako to vyzeralo v sanitke, ktorá ho prevážala, zdokumentoval na fotografiách. 

Poslal ich svojej dcére, a tá ich zverejnila na sociálnej sieti. Vidno na nich veľkú dieru v bočných dverách vozidla, pohodené deky, na viacerých miestach hrdza, na podlahe špina. Dcéra k tomu doplnila komentár, že otec a jedna pacientka sedeli na akýchsi provizórnych drevených laviciach, bez možnosti pripútať sa.

reklamná správa

Hrôza a peklo 

Negatívne komentáre na Facebooku nedali na seba dlho čakať. „To je na prevoz nebožtíkov?“ znel jeden s príspevkov. „Podobnou ma prevážali po operácii z novej do starej. Jedna hrôza,“ potvrdil ďalší. Ďalší s čiernym humorom poznamenal, že ak by sa v takej sanitke prebral pacient, ktorý predtým nebol pri vedomí, „asi si bude chudák myslieť, že je v pekle“. 

Univerzitná nemocnica v reakcii na otázky denníka KOŠICE:DNES uviedla, že ide o sanitku určenú na vnútroústavný prevoz pacientov s nezávažnými stavmi. 

„Na stavy závažné sa používa iná sanitka v plnej výbave, ktorú máme zazmluvnenú,“ povedala Ivana Stašková, hovorkyňa UNLP. 

Zároveň uviedla, že na prevoz medzi svojimi pracoviskami má nemocnica dve sanitky, z ktorých druhá je v lepšom stave. Obidve sú podľa nej nonstop vyťažené, denne prevezú asi 120 pacientov. 

Takto videl sanitku zvnútra pacient. Zarazila ho hrdza a špina, aj diera vo dverách.foto: FB
Takto videl sanitku zvnútra pacient. Zarazila ho hrdza a špina, aj diera vo dverách. foto: FB
foto: FB
foto: FB

Má platnú STK 

Stašková tiež tvrdí, že za zlý stav sanitného vozidla môžu často aj samotní pacienti. „V podnapitom stave či v afekte priestory sanitky demolujú. Už opakovane došlo k rozbitiu dvier,“ povedala.  

Inkriminovaná sanitka má podľa nemocnice vyše desať rokov a platnú technickú kontrolu. UNLP zároveň tvrdí, že si uvedomuje jej nevyhovujúci stav s tým, že „pracuje na zlepšení celej situácie“. 

Nemocnica tiež poslala svoje fotografie interiéru vozidla, lebo si myslí, že nie je až v takom zlom stave, ako by sa mohlo zdať zo snímok prevážaného pacienta. Sanitka predtým zrejme prešla menšími opravami. Pribudlo totiž zakrytie kúrenia, ktoré na fotkách pacienta chýba.

Nemocnica zaslala svoje snímky. Sanitka už má na kúrení kovový ochranný rám a podlaha je pozametaná.foto: UNLP
Nemocnica zaslala svoje snímky. Sanitka už má na kúrení kovový ochranný rám a podlaha je pozametaná.foto: UNLP

Netradičný problém na Ťahanovciach. Vpusťte ľudí do polikliniky!

Viac k téme

28.03.18
Netradičný problém na Ťahanovciach. Vpusťte ľudí do polikliniky!

Čítajte viac: zdravotnictvo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím