29.12.17

Pacientka zamkla a záchranára tlačila do izby

Foto: archív kz

Humorné príbehy patria neodmysliteľne k silvestrovskej zábave. Narazia na ne aj ľudia vo „vážnych“ povolaniach, napríklad košickí záchranári. Ich hovorca Igor Krupa nám ponúkol dve príhody z nedávnej minulosti.

Prvá príhoda sa stala záchranárke počas komplexného vyšetrenia pacientky v istej osade. Pýtala sa ženy, ktorá mala úraz nohy, na čerstvú jazvu na bruchu po cisárskom reze, že čo je to za jazva. „Ta to som mala tesársky rez, pani dochtorka,“ vysvetlila pacientka. 

reklamná sprava

Hlasujte a vyhrajte!

Rozhodnite, kto bude KOŠIČAN ROKA 2017!

Zistite viac

Druhá príhoda sa stala záchranárovi, ktorý je magnet na podobné zážitky počas služby. Išlo o výjazd k pacientke na Furči. Nefungoval výťah, tak sa posádka vybrala pešo po schodoch. Záchranár mal svižnejšie tempo ako kolegovia lekár a druhá záchranárka. Na dverách ho už čakala pani v negližé. Keď sa jej pozdravil a vošiel klasicky so záchranárskym batohom do bytu, milá panička rázne zavrela dvere na kľúč a ten vzala s úsmevom k sebe.

Záchranár jej ani nestihol povedať, že kolegovia idú hneď za ním... A pani ho už tlačila do izby so slovami: „Neboj sa.“ Opakovala to niekoľkokrát, on sa zmohol len na vetu: „Ja sa nebojím.“ V tom už, našťastie, kolegovia klopali na dvere... Pani pacientka celú situáciu vysvetľovala tým, že ona len vlastne volala na svojho kocúra, ktorý sa mal volať „Nebojsa“.

reklamná sprava

Hlasujte a vyhrajte!

Rozhodnite, kto bude KOŠIČAN ROKA 2017!

Zistite viac

(KZ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím