28.06.20

Papierové loďky brázdili potôčik na Hlavnej ulici

Foto: Veronika Janušková

Slovenské technické múzeum pripravilo zábavno-súťažné sprievodné podujatie k štatutárnej výstave 100 rokov lodiarstva v Československu. Papierová regata sa tak v nedeľu (28. 6.) stala prvými neoficiálnymi majstrovstvami v Košiciach, a to v púšťaní vlastnoručne skladaných papierových lodičiek.

Za vyplnenie kapitánskej lodnej karty detičky dostali papier, z ktorého si zložili a vymaľovali loďku so súťažným číslom. Z detičiek sa tak aspoň na malú chvíľu stali kapitáni.

„Včera som doma s mamkou skúšal skladať loďky. Dnes som ju už vyrobil sám. Mám veľmi rád more a rád plávam,“ povedal malý kapitán Miško.

Víťazmi sú všetci

Začiatkom júna v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach inštalovali výstavu s názvom 100 rokov lodiarstva v Československu.

„Napadlo nám, že púšťanie papierových lodičiek po potôčiku na Hlavnej ulici by bolo dobré sprievodné podujatie. Taká akcia tu ešte nebola. Deti možno nevedia skladať papierové lodičky a mysleli sme si, že by si to v rámci popoludňajšej prechádzky mohli skúsiť. Víťazmi sú všetci. Troch však vyžrebujeme a dostanú modely lodí, ktoré si budú môcť doma poskladať,“ povedal námestník generálneho riaditeľa Slovenského technického múzea v Košiciach Ján Melich.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Muž, ktorý oboplával svet

Podujatie otvoril cestovateľ Vlado Porvazník – muž, ktorý oboplával svet. Niekoľko rokov strávil na Stredozemnom mori, plával z Chorvátska na Karibik. 

V januári 2014 začal cestu okolo sveta z Karibiku do Karibiku. Po úspešnom zavŕšení plavby pristál v júni 2015 v Gibraltare. Je náročnejšie plávať v oceáne alebo na mori?

„V oceáne je stály vietor, pričom v Stredozemnom mori to tak nie je. Vlny v oceáne sú s vami, keď plávate s vetrom v chrbte, sú stabilné. Je možné, že sú väčšie, ale v mori ste ako v pohári vody,“ povedal Vlado Porvazník, ktorý si takisto vyskúšal skladanie loďky.

„Dnes mi to nejak nešlo. Našťastie mi pomohli asistentky. Chytili sa roboty za mňa.“

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím