23.01.19

Parkovanie v Ťahanovciach? Hotová katastrofa

foto: Veronika Janušková

Na najmladšom košickom sídlisku Ťahanovce je problém parkovania azda najvypuklejší. Vedeli by o tom veľa rozprávať obyvatelia, ktorí zvádzajú dennodenne súboje
o voľné miesto.

Podľa starostu Miloša Ihnáta je súčasná situácia doslova katastrofálna: „Na sídlisku chýba okolo 2000 parkovacích miest. Najhoršia je situácia po šiestej večer na uliciach Hanojská, Bukurešťská a Berlínska.“

reklamná správa

Nechajte sa obslúžiť z pohodlia vašich domov

Až k vašim dverám vám doručíme hygienicky pripravované jedlá z kvalitných a zdravých surovín.

Zistite viac

Koniec autovrakom

Práve preto sa nové vedenie mestskej časti hneď po prevzatí funkcií pustilo do jej riešenia. O postupných krokoch má starosta jasnú predstavu. „V prvom rade musíme dostať zo sídliska autovraky, ktoré dlhodobo zaberajú miesta. Potom s pomocou projektu dopravného značenia obmedzíme parkovanie dodávok nad 2,5 tony, ako to funguje na Terase. U nás ich máme okolo 120, čo by znamenalo vyše 200 vzácnych parkovacích miest,“ tvrdí starosta. 

Parkovacie domy

Ďalším krokom má byť zjednosmernenie ulíc Bukurešťská a Hanojská. Podmienkou je však vybudovanie výjazdu s vyústením na Európsku triedu.

Výraznú pomoc Ťahanovčanom by podľa starostu priniesla výstavba parkovacích domov. Plánované sú dva – jeden na Sofijskej a jeden medzi Hanojskou a Pekinskou ulicou. Problémom je zatiaľ nesúhlas obyvateľov najmä na Sofijskej, kde údajne začali spisovať petíciu.

Jeden byt, jedna karta

Starosta sa nebráni ani možnosti rezidentského riešenia parkovania na svojom sídlisku. „Na referát dopravy na magistráte už bola zaslaná písomná požiadavka o stanovisko mesta k možnosti zriadenia rezidentského parkovacieho systému aj s problematikou nevysporiadaných pozemkov pod miestnymi komunikáciami. Kvalifikovaná odpoveď ma veľmi zaujíma. Od nej sa vieme v danej problematike posunúť ďalej. Naša predstava je taká, že na jeden byt by bola vydaná jedna parkovacia karta,“ hovorí M. Ihnát.

reklamná správa

Nezabudnite na pravidelnú dezinfekciu vášho auta

Ozón likviduje 99,99% vírusov, baktérií, plesní, zápachov

Zistite viac

Čítajte viac: parkovanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím