02.12.19

Perinbaba začala úradovať. Prvý sneh priniesol nehody a kolóny

foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

 AKTUALIZOVANÉ 

Perinbaba v pondelok (2. 12.) začala úradovať aj v Košickom kraji. Prvá snehová nádielka nielen potešila všetkých, ktorí túžobne očakávali príchod zimy, ale hlavne skomplikovala dopravu. 

Máte aktuálne informácie o počasí a zaujímavé fotografie? SEM s nimi. Nachádzate sa na mieste, na ktorom sneženie komplikuje dopravu? Dajte nám o tom vedieť. Svoje videá a fotografie, s krátkym popisom o vyčíňaní počasia môžete posielať na online@kosicednes.sk. Ďakujeme. 


Hasiči zasahovali od rána viac ako dvadsaťkrát

Hasiči sa od rána nezastavili. Ako uviedol pre TASR operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach, viac ako 20 výjazdov absolvovali od pondelkového rána hasiči v Košickom kraji, dôvodom je sneženie a následne kolízie na cestách.

„Situácia sa oproti ránu mierne upokojila. Najviac výjazdov evidujeme v okresoch Košice, ale aj Trebišov, kde sme zasahovali napríklad v obci Zemplínsky Branč. Niekoľko výjazdov sme mali aj v okolí Michaloviec či Gelnice. Pri Rožňave sme ich zaznamenali už menej. Najvážnejšia situácia bola po čelnej zrážke v Skároši (okres Košice-okolie),“ povedal s tým, že zranenú osobu museli z vozidla vyslobodzovať takzvaným vystrihávaním.

Ako informovala na sociálnej sieti polícia, situácia bola kritická aj na Slanci, kde cesta bola uzatvorená pre všetky motorové vozidlá. Momentálne je už prejazdná v oboch smeroch. 

Pozrite si, čo už stihol sneh v Košiciach a kraji napáchať.

V Slanci narazil kamión do krčmy. Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj
V Slanci narazil kamión do krčmy. Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj
Nižná Myšľa. Foto: FB/Monika Odermarská‎
Nižná Myšľa. Foto: FB/Monika Odermarská‎
Myslava. Foto: FB/Xokina Peto
Myslava. Foto: FB/Xokina Peto
Za Ždaňou smer Skaroš. Foto: FB/Jakub Renčík
Za Ždaňou smer Skároš. Foto: FB/Jakub Renčík
Na snímke policajné auto na zasneženej ceste v Čermeli v Košiciach. Foto: TASR
Na snímke policajné auto na zasneženej ceste v Čermeli v Košiciach. Foto: TASR
	 Na snímke dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice. Foto: TASR
Na snímke dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice. Foto: TASR

Cestári sú v teréne

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková, na niektorých úsekoch ciest KSK sneženie spôsobuje problémy, cestári sú v však teréne. „Na ceste II/552 v úseku Bohdanovce - Slanské Nové Mesto (okres Košice-okolie) je uzatvorená cesta políciou do času, kým neprejde úsekom ďalšie posýpacie vozidlo. Na Dargove sú v súčinnosti s políciou odstavované kamióny, keďže mnohé z nich mali letné pneumatiky,“ povedala s tým, že obmedzenie pre kamióny bude platiť dovtedy, kým sa situácia neustáli.

V súvislosti so snežením a situáciou na cestách v Košickom kraji je aktuálne v službe 65 kusov techniky.

Cestári Správy ciest KSK podľa jej slov vyrážali na cesty v pondelok pred 4.00 hod., snežiť začalo okolo 3.30 hod. najprv v okresoch Rožňava a Spišská Nová Ves a následne na území ďalších okresov. „Do 8.00 hod. bolo zrealizovaných 67 výjazdov. Vozidlá sú ďalej v teréne, v posypoch pokračujú v zmysle operačného plánu zimnej údržby ciest, to znamená, najprv sú udržiavané cesty I. triedy a po nich cesty II. a III. triedy. Do 9.00 hod. bolo spotrebovaných 270 ton posypového materiálu,“ dodala Terezková.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím