19.02.20

Peter Pellegrini povedal, že nie je gej, ale v Plus 7 dní táto časť rozhovoru nevyšla

ilustračné foto: TASR

Šéfredaktorka týždenníka Plus 7 dní Katarína Šelestiaková dala výpoveď po spore s vydavateľstvom. To nedovolilo týždenníku zverejniť v rozhovore s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer) otázku, v ktorej sa reportér pýtal aj na jeho osobný život a sexuálnu orientáciu. 

Ako prvý o tom informoval Denníka N

Šelestiaková komentovala svoj odchod v komentári pre čitateľov aj takto:  „Šéfredaktor, ktorý politikom, ale aj rôznym Kočnerom dovolí rozhodovať, na čo sa môžu redaktori pýtať, nie je novinár, ale správa sa ako platená PR agentúra. A takých je, žiaľ, čoraz viac.“

Redaktor Pavel Knapko robil s Pellegrinim veľký rozhovor. Pýtal sa ho aj na to, ako vníma stránku Zomri, na ktorej si z neho uťahujú, že je  Ficova bábka, a neraz narážajú aj na sexuálnu orientáciu predsedu vlády SR.  

Knapko sa  Pellegriniho aj priamo opýtal, či je gej, premiér to poprel. Táto časť v Plus 7 dní nevyšla. Denník N však zverejnil video, na ktorom redaktor kládol Pellegrinimu presne tieto otázky. 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím