21.09.16

Piaty ročník Šarkaniády aj s pokusom o nový rekord

V sobotu 24. septembra sa uskutoční piaty ročník obľúbeného podujatia malých i veľkých Košičanov - Košická šarkaniáda. Už tradične sa bude konať na lúke za kláštorom v košickej mestskej časti KVP popoludní od 13. hod.

Na účastníkov čaká mnoho atrakcií

Na deti sa teší Ujo Ľubo a jeho minidisco, rôzne súťaže, šarkania šou s profesionálmi, ktorí vás naučia, ako správne púšťať šarkana. Košičania sa pokúsia prekonať slovenský rekord v podobe lietajúceho šarkana s najdlhším chvostom. Pred rokom to bol šarkan s chvostom dlhým 201 metrov. Tohtoročnou novinkou bude aj pokus o nový rekord -  Najviac rodín púšťajúcich šarkanov.

Organizátori rozhodli, že na Šarkaniáde možno púšťať šarkany bez obmedzenia veľkosti, tvaru, farieb, no nesmú sa prostredníctvom nich propagovať produkty, tovary či služby. Súťažiaci účastník nesmie zničiť šarkana inému súťažiacemu. Na uväzovanie šarkana sa zakazuje použiť rybársky silón. V prípade mimoriadne nepriaznivého počasia sa termín posunie na 1. októbra.  

(MD)
Foto: Iveta Vaculová      

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím