13.07.18

Plot pri Mašličkove žiada aj starosta Luníka IX Marcel Šaňa

foto: Robo Hakl

Namontovať plot pri rýchlostnej komunikácii neďaleko nelegálnej rómskej osady Mašličkovo presadzoval zástupca starostu Západu Andrej Sitkár (Smer). Teraz sa k nemu pripojil starosta susedného Luníka IX Marcel Šaňa (SRK).

Dôvodom iniciatívy Sitkára boli neustále kolízne situácie, pri ktorých deti aj dospelí prebehujú cez rušnú rýchlostnú komunikáciu. V denníku KOŠICE:DNES koncom apríla varoval, že môže dôjsť k vážnemu nešťastiu alebo aj k smrti. 

Jeho slová sa tragicky naplnili minulý pondelok. Medzi obchodným centrom Optima a Luníkom IX zrazil v pondelok vodič Seatu desaťročného chlapca, ktorý zrážku neprežil.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Oslovil mesto aj NDS 

K iniciatíve Sitkára sa teraz pridal aj starosta Luníka Marcel Šaňa. „Spoločne s mestskou časťou Západ uvažujeme o výstavbe plota popri rýchlostnej ceste, ktorý by viedol po riadny priechod pre chodcov, aby ľudia boli nútení prejsť cez neho,“ reagoval Šaňa. Dodal, že je mu ľúto, že tu došlo ku tragédii, pri ktorej vyhasol život dieťaťa. 

Sitkár žiadal už dávnejšie o riešenie tejto situácie mesto. Chcel, aby rokovalo o oplotení celej cesty od výjazdu z Luníka IX po napojenie na cestu do Šace podobne, ako to je urobené pri vjazde do Košíc od Prešova. 

Chodia po vodu 

Z magistrátu dostal odpoveď, že pletivo by malo dĺžku približne 675 metrov a stálo by okolo 20-tisíc eur, pričom na to ani nie sú v rozpočte vyčlenené peniaze. Dostal tiež odpoveď, že diaľničný privádzač je v správe Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Oslovil preto aj ju. „Do dnešného dňa mi od nich nedošla odpoveď,“ reagoval Sitkár.

NDS si myslí, že oplotenie križovatky by nezabránilo prechádzaniu ľudí k prameňu pod nadjazdom, odkiaľ si nosia vodu. „Máme skúsenosti z podobných úsekov, kde ľudia oplotenie pravidelne ničia a prechádzajú cez rýchlostnú cestu. Bolo by potrebné oplotiť aj cestu smerom k sídlisku Luník IX alebo zriadiť zdroj pitnej vody v osade Mašličkovo,“ reagovala Michaela Michalová, hovorkyňa NDS.

reklamná správa

Smrteľná nehoda

Viac k téme

02.07.18
Smrteľná nehoda

Čítajte viac: doprava lunik ix

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím