08.11.20

Po Boženke sa váľali certifikáty

Foto: Štefan Vosátko (FB)

AKTUALIZOVANÉ 

„Potrebujete certifikát? Žiadny problém! Ani v rade netreba stáť!“ Na sociálnej sieti sa šíri fotografia z košickej ulice Boženy Němcovej, kde boli rozhádzané certifikáty z plošného testovania.

Oslovili sme políciu aj Ministerstvo obrany SR.

„Uvedenú informáciu evidujeme. Nateraz nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť, či išlo o originálne certifikáty vydané Ministerstvom zdravotníctva SR pre účely plošného testovania. V tejto súvislosti úzko spolupracujeme s Policajným zborom SR. V prípade ďalších zistení Vás budeme informovať,“ uviedla Martina Koval Kakaščíková, hovorkyňa Ministerstva obrany SR.

„V Košiciach na základe oznámenia na linku 158, policajti na uliciach B. Nemcovej , Watsonovej, Zimnej a Letnej našli niekoľko stoviek nevyplnených certifikátov na Covid 19. Okolnosti prípadu ako aj pravosť nájdených certifikátov policajti ďalej preverujú,“ informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

V Tvrdošíne vykradli odberné miesto

Polícia v Tvrdošíne prijala v nedeľu ráno oznámenie o krádeži vlámaním do odberného miesta v priestoroch materskej škôlky na sídlisku Medvedzie. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

„Z miesta boli odcudzené dezinfekčné prostriedky, ochranné pomôcky a testy na COVID-19. Po zdokumentovaní skutku bude odberné miesto opäť pripravené na testovanie,“ konkretizovala Balogová.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) na sociálnej sieti napísal, že páchateľ vnikol cez zadný vchod, kde násilím prekonal plastové dvere. Odcudzil 750 antigénových testov, 20 overalov, 20 respirátorov a 350 rukavíc. „Stále prebieha obhliadka miesta činu. Certifikáty boli uložené v inej miestnosti, k nim sa páchateľ nedostal,“ zdôraznil. Naď verí, že páchateľ bude vypátraný a dostane zaslúžený trest.

V 45 okresoch v nedeľu pokračuje druhé kolo plošného testovania na nový koronavírus. Ide o tzv. červené okresy, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v minulotýždňovom prvom kole testovania hranicu 0,7 percenta.

(TASR)

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím