21.12.17

Podchod sa prepadáva

foto: Veronika Janušková

Povrch cesty v podchode na križovatke ulice Československej armády a Pajorovej sa dal do pohybu.  

Trasa zažívala za posledné obdobie nápor áut, keď slúžila ako obchádzka počas modernizácie električkových tratí. Mesto tvrdí, že o probléme vie a jeho presnú príčinu budú zisťovať v novom roku. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Vedúci komunikačného referátu magistrátu mesta Jozef Marko pre KOŠICE:DNES uviedol, že v mieste poklesu vozovky sa nachádza kanalizácia. „Mesto vyzvalo v septembri Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť o preverenie jej stavu. Podľa ich vyjadrenia je jej stav vyhovujúci a bez závad,“ uviedol Marko. 

foto: veja
foto: veja
Poškodené miesto v podchode na Pajorovej zatiaľ provizórne zaasfaltovali.  foto: Veronika Janušková
Poškodené miesto v podchode na Pajorovej zatiaľ provizórne zaasfaltovali. foto: Veronika Janušková

Oprava až na jar

Marko vysvetľuje, že počas zisťovania príčiny poškodenia cesty a jej následnej opravy bude nutná úplná uzávierka podchodu na približne dva týždne. „Keďže sa podchod využíval ako obchádzková trasa pri realizácii stavby Modernizácia električkových tratí, práce sa presunuli na jarné mesiace budúceho roka 2018,“ informoval. 

Dodal, že k výške celkových nákladov na opravu sa budú vedieť vyjadriť až po vybúraní konštrukčných vrstiev a zistení príčiny prepadávania cesty.

Čítajte viac: cestari MET

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím