15.09.19

Pokorili rekord v háčkovaní

foto: Veronika Janušková

Minulý týždeň vo štvrtok (12. 9.) bol Medzinárodný deň háčkovania a už tradične sa v areáli Kulturparku zišli ľudia s háčikom v ruke. 

Už tretí rok po sebe sa snažili prekonať rekord v počte háčkujúcich na jednom mieste. V prvý rok akcie Háčkuj v parku, v roku 2017 prišlo 71 ľudí a hneď v ďalšom roku prekonali stovku a pokorili vlastný rekord. Tohto roku sa podarilo stretnutie až 115 ľudí, ktorí prišli, háčkovali a užívali si super atmosféru. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Hlavným cieľom, podľa organizátorov z košických Výmenníkov, je preniesť háčkovanie z domov na verejnosť, vytvoriť malé sídliskové komunity, ktoré sa spoja do väčšej pri tvorbe rozsiahlejšieho projektu. Háčkovanie je totiž ručná práca, ktorá je prístupná takmer každému. Záujemcovia potrebujú iba háčik a priadzu.

„Akcia Háčkuj v parku je súčasťou väčšieho projektu Háčkované grafity, ktorého hlavným cieľom je tvorba háčkujúcej komunity v Košiciach za účelom spríjemnenia voľného času, skrášlenia mesta, vzájomnej inšpirácie. Samotná akcia si nekladie žiadne konkrétne ciele, okrem vyššie uvedených. Vytvárame pre ľudí príležitosť sa stretnúť,“ povedala Silvia Lukačínová, autorka nápadu Háčkuj v parku, ktorá vedie tvorivé dielne vo Výmenníkoch už takmer tri roky.

Ak sa vám akcia zapáčila, chceli by ste sa naučiť háčkovať a nestihli ste to tento rok, organizátori už teraz začali s prípravou ďalšieho ročníka.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím