03.06.20

Polaček prepustil pracovníčku, ktorá nevedela vysvetliť podozrivý email

foto: Veronika Janušková

Mestský poslanec Michal Djordjevič zverejnil na svojej facebookovej stránke mailovú správu so zarážajúcim obsahom. Primátor na ňu zareagoval okamžite a tvrdo.

Spomínaný email mala poslať zamestnankyňa komunikačného referátu človeku, ktorý mal vykonávať pre magistrát nejaké práce v oblasti vizuálnej komunikácie.

Píše mu, že po konzultácii s kolegyňou by mali urobiť zmeny v jeho dohode o vykonaní práce. „Náplňou činnosti bude poradenská činnosť v oblasti externej vizuálnej komunikácie. Sadzba: 20 eur/hod. S tým, že si budeš písať dvakrát toľko hodín,“ uvádza sa v správe.

Tento e-mail stál pracovníčku magistrátu miesto. Foto: MD
Tento e-mail stál pracovníčku magistrátu miesto. Foto: MD

Anonymný podnet

Poslanec Djordjevič nám povedal, že fotku emailu dostal do svojej schránky z neznámej adresy a bez podpisu. „Myslím si, že mi to poslal niekto z prostredia magistrátu. Veľmi ma prekvapilo, že osoba blízka primátorovi píše dohodárovi, že si má písať dvakrát toľko hodín. Zatiaľ som nezisťoval, či zobrazený mail bol pravý a odoslaný. Zverejnil som ho na Facebooku, aby ľudia vedeli, aké pomery na magistráte vládnu. Ak je to pravda, tak sa to určite nezhoduje s primátorom toľko avizovanou transparentnosťou,“ myslí si M. Djordjevič.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac
 

Rýchly koniec

Vedenie mesta sa so vzniknutou situáciou vysporiadalo rázne. Spomínaný email totiž v kópii dostala aj vedúca kancelárie primátora a tá s ním podľa slov hovorcu mesta Vladimíra Fabiana okamžite oboznámila primátora Jaroslava Polačeka.

„Keďže zamestnankyňa mu obsah emailu nedokázala hodnoverne vysvetliť, rozhodol sa primátor vyvodiť dôsledky a ukončil pracovný pomer,“ informoval nás hovorca Fabian.

J. Polaček si zároveň si nechal vyžiadať všetky dokumenty, ktoré sa mali týkať spomínanej zmluvy a po prešetrení zistil, že žiadna podpísaná zmluva alebo návrh, o ktorom sa v liste píše, neexistuje.

„Vedenie mesta sa výrazne ohradzuje a odmieta praktiky, ktoré boli zverejnené v predmetnom emaili,“ dodáva V. Fabian.

So spomínanou pracovníčkou magistrátu sa nám v stredu nepodarilo spojiť.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím