12.10.18

Policajti chytili lúpežníkov

ilustračné foto: Veronika Janušková

Košickí policajti v posledných dňoch objasnili tri lúpeže, ku ktorým došlo v septembri. Ako nás informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, dve z nich má na svedomí 27-ročný Róbert, jednu len 16-ročná Sára.

Prvá z Róbertových lúpeží sa stala blízko zastávky MHD na sídlisku Terasa. Mladík vtedy s použitím násilia vytrhol kabelku 16-ročnému dievčaťu a z miesta ušiel. K zraneniu síce nedošlo, ale škoda bola vyčíslená na 1200 eur. V rovnakej mestskej časti a rovnakým spôsobom olúpil o tri týždne neskôr 27-ročnú ženu. Tá škody vyčíslila na 200 eur. Mladému mužovi teraz hrozí basa až na 12 rokov.

reklamná správa

Ročná diaľničná známka 2019 zdarma

Objednajte vozidlo ŠKODA od 5.12.2018 do 31.1.2019 a získate skvelý darček

Zistite viac

Sára lúpila ešte s jednou zatiaľ nestotožnenou osobou v mestskej časti Košice – Juh. V prvý septembrový deň zaútočili na 86-ročného muža, ktorému spôsobili škodu vo výške 130 eur a ľahké zranenie. Keďže je však mladistvá, hrozí jej len polovica z trestu, ktorý môže byť v dĺžke sedem až dvanásť rokov.
(FER)
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím