12.10.18

Policajti chytili lúpežníkov

ilustračné foto: Veronika Janušková

Košickí policajti v posledných dňoch objasnili tri lúpeže, ku ktorým došlo v septembri. Ako nás informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, dve z nich má na svedomí 27-ročný Róbert, jednu len 16-ročná Sára.

Prvá z Róbertových lúpeží sa stala blízko zastávky MHD na sídlisku Terasa. Mladík vtedy s použitím násilia vytrhol kabelku 16-ročnému dievčaťu a z miesta ušiel. K zraneniu síce nedošlo, ale škoda bola vyčíslená na 1200 eur. V rovnakej mestskej časti a rovnakým spôsobom olúpil o tri týždne neskôr 27-ročnú ženu. Tá škody vyčíslila na 200 eur. Mladému mužovi teraz hrozí basa až na 12 rokov.

reklamná správa

Sára lúpila ešte s jednou zatiaľ nestotožnenou osobou v mestskej časti Košice – Juh. V prvý septembrový deň zaútočili na 86-ročného muža, ktorému spôsobili škodu vo výške 130 eur a ľahké zranenie. Keďže je však mladistvá, hrozí jej len polovica z trestu, ktorý môže byť v dĺžke sedem až dvanásť rokov.
(FER)
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím