14.06.18

Policajti nechali odísť svedka bitky. Teraz ho hľadajú

Foto PZ SR

V čase, keď Slovenskom otriasol brutálny útok na filipínskeho prisťahovalca Henryho Acordu v Bratislave, polícia v Košiciach už šesť týždňov vyšetrovala inú bitku na frekventovanej ulici, po ktorej zostal jeden ťažko zranený.

Incident sa stal v polovici apríla na Hlavnej ulici pred kaviarňou Slávia. Páchateľ na chodníku okolo pol šiestej ráno napadol iného muža. Podľa lekárskej správy mu spôsobil ťažké zranenia, pre ktoré skončil v nemocnici. 

Polícia o udalosti informovala na svojom Facebooku len minulý týždeň. Dôvodom bolo, že požiadala verejnosť o pomoc pri zistení identity ženy, ktorá sa po celú dobu nachádzala v bezprostrednej blízkosti udalosti. 

„Polícia aj naďalej pátra po svedkyni, ktorej opis bol zverejnený,“ informovala včera denník KOŠICE:DNES košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

reklamná správa

Na políciou zverejnených fotografiách z bezpečnostnej kamery vidno hľadanú ženu a ďalšie osoby, ako stoja alebo kľačia pri mužovi ležiacom na chodníku. Stoja pri nich aj dvaja mestskí policajti.

Podľa zákona sú príslušníci obecnej polície oprávnení požiadať o vysvetlenie osobu, ktorá môže prispieť k objasneniu priestupku alebo trestného činu, a overiť jej totožnosť.

Pomáhali zranenému

Mestská polícia Košice ale tvrdí, že keď jej príslušníci prišli na miesto, nevedeli hneď, že došlo k spáchaniu trestného činu.

„Od občanov dostali informáciu, že muž ležiaci na zemi sám spadol. Okamžite privolali lekársku pomoc a prioritne, spoločne s občanmi, zabezpečovali poskytnutie nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti pre zranenú osobu,“ povedal Branislav Barna z odboru výkonu služby mestskej polície.

Podľa neho zakrátko dorazili na miesto štátni policajti a až im niekto z ľudí na ulici oznámil, že poškodený bol napadnutý. V tom čase žena, po ktorej teraz polícia pátra, zrejme ešte bola na mieste.

„Prípad prevzala štátna polícia ako podozrenie zo spáchania trestného činu a všetky ďalšie nevyhnutné opatrenia už vykonávali príslušníci policajného zboru,“ dodal Barna.

Svedkyňu ale nezabezpečili ani oni. „Vyšetrovateľ vykonal všetky neodkladné úkony, avšak údaje o uvedenej osobe k dispozícii nemal,“ povedala Ivanová. 

Štátna polícia pátra po svedkyni, ktorá videla napadnutie. Mestskí policajti ju po incidente mali na dosah. foto: PZ SR
Štátna polícia pátra po svedkyni, ktorá videla napadnutie. Mestskí policajti ju po incidente mali na dosah. foto: PZ SR

Jeden obvinený 

Polícia prípad vyšetruje ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Bez ďalších informácií potvrdila, že už obvinila jednu osobou s tým, že „motív konania páchateľa je predmetom prebiehajúceho vyšetrovania“. Vyšetrovateľ pribral do konania aj znalca zo zdravotníctva, aby posúdil závažnosť zranení obete.

Ako vyzerá neznáma žena
Je vo veku 17 až 22 rokov, stredná postava, približne 165 až 170 centimetrov vysoká, svetlohnedá farba vlasov, prípadne blond, učesané na pravú stranu. Oblečené mala svetlomodré rifle, na stehnách a kolenách mierne potrhané, a trojštvrťový hnedý kabát s kapucňou v zadnej spodnej časti delený. Obuté mala tmavé čierne botasky s výrazne bielou podrážkou, šnurovanie bielej farby. Cez plece jej visela čierna kabelka s bočným zapínaním.
Zdroj: PZ SR
Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím