29.10.18

Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody v Košiciach

foto: KR PZ

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, ku ktorej došlo v nedeľu (28.10.) ráno medzi košickou mestskou časťou (MsČ) Barca a obcou Valaliky.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, pri zrážke prišla o život 42-ročná vodička z okresu Košice-okolie. „Podľa doterajších zistení 55-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol vozidlo od obce Valaliky do MsČ Košice-Barca, pričom za doposiaľ nezistených okolností prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do protiidúceho vozidla, ktoré viedla 42-ročná vodička,“ spresnila s tým, že pri zrážke utrpela ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Ako ďalej uviedla Mésarová, podľa predbežných lekárskych správ sa v osobnom aute, ktoré vošlo do protismeru, jedna spolujazdkyňa zranila ľahko a druhá ťažko. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo, u nebohej vodičky bude zisťované pri pitve. Škody na vozidlách boli predbežne vyčíslené na 5500 eur. „Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy,“ dodala Mésarová.

(TASR, ROČ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím