23.01.20

Polícia vyšetruje smrť ženy

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ

Okolie starého výmenníka tepla v Borovicovom háji bolo od stredajšieho podvečera ohradené policajnou páskou. V šachte totiž našli telo ženy a všetky indície hovorili, že nezomrela prirodzeným spôsobom.

Miesto hrozného nálezu je obklopené hustými kroviskami, cez ktoré budovu doslova nevidno. Až do štvrtkového popoludnia sa hemžilo policajtami – kriminalistami i technikmi, ktorí všetko podrobne dokumentovali a vyhodnocovali stopy.

reklamná správa

Pomáhali hasiči

Telo bolo podľa našich informácií nájdené v šachte, ktorá je pod takmer celou budovou. Polícii museli telo pomôcť vytiahnuť hasiči. Na miesto činu ich privolali aj preto, aby kriminalistom s pomocou ich techniky svietili pri prvotnej prehliadke.

Ako nám vo štvrtok potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, prípad, ktorý klasifikovali ako obzvlášť závažný zločin vraždy, rieši vyšetrovateľ z krajskej kriminálky.

„Podľa predbežných výsledkov pitvy ide o smrť zavinenú cudzou osobou. Nebohá žena mala mnohopočetné poranenia v oblasti hlavy, trupu a končatín,“ skonštatovala J. Mésarová.

Totožnosť mŕtvej ženy zatiaľ polícia nepozná a intenzívne po nej pátra. Podľa našich informácií ide zrejme o bezdomovkyňu vo veku od 30 do 40 rokov.

Chodili tam fetovať

Ako sme sa dozvedeli od muža, ktorý býva v záhradnej chatke len niekoľko desiatok metrov od miesta činu, v budove, ktorá je posiata rôznymi odpadkami, sa bezdomovci pravidelne nezdržiavali.

„Niekedy tam chodili nejakí mladí fetovať, ale nikto tam nechodil prespávať,“ povedal nám zanedbane vyzerajúci muž.

Keďže vyšetrovanie je ešte len v začiatkoch, bližšie okolnosti prípadu vrátane totožnosti zavraždenej ženy zatiaľ polícia nemôže poskytnúť.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím