27.09.18

Polícia zadržala podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej

ilustračná foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Protizločinecká jednotka NAKA zadržala vo štvrtok ráno osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Podľa informácií akcia súvisí s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Momentálne prebiehajú domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to situácia dovolí,“ informuje na sociálnej sieti polícia.

Príslušníci NAKA zadržali na juhu Slovenska osem osôb, pričom jednou z nich mal byť Tomáš z Kolárova, ktorý v minulosti pracoval ako policajný vyšetrovateľ v Komárne. Polícia podľa portálu od 04.00 hod. monitorovala terén, na mieste lietal policajný vrtuľník, ulica, na ktorej k zásahu došlo, je uzavretá. Právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic na sociálnej sieti vyzýva verejnosť, aby mala dôveru k doterajším výsledkom vyšetrovania. „Vo vyšetrovacom tíme boli a sú aj skúsení vyšetrovatelia a prípad dozorovali dvaja mimoriadne erudovaní prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Rozsah vyšetrovania, aj za účasti Europolu a iných zahraničných zložiek, bol bezprecedentný. Viem, že u nás vládne všeobecná skepsa k našim bezpečnostným orgánom, ale chcem požiadať o dôveru k výsledkom tohto vyšetrovania. Aj vďaka verejnému tlaku si už nikto nedovolil do jeho priebehu zasahovať,“ uviedol Lipšic.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

Reakcie politikov

Vyšetrenie a potrestanie vinníkov vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je jednou z priorít vlády. Uviedol to premiér Peter Pellegrini na sociálnej sieti v reakcii na informáciu, že policajti zadržali osoby podozrivé z tejto vraždy. Verí, že sa podarí objasniť motív aj objednávateľov. Pellegriniho správa o zadržaní podozrivých teší, oceňuje profesionálnu prácu vyšetrovateľov a prokuratúry. „Som veľmi rád, že policajné orgány už reálne konajú. Verím, že sa tento brutálny skutok podarí objasniť a odhaliť jeho motív ako aj objednávateľov, aby prestal rozdeľovať našu spoločnosť,“ doplnil predseda vlády.

Poslanec Juraj Blanár (Smer-SD) reagoval, že je zvedavý, kto túto ohavnú vraždu objednal a vykonal. „Vyšetrovatelia potrebovali čas a pokoj na prácu, a nie politizovanie na opozičných mítingoch,“ dodal. 

Na snímke ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: TASR
Na snímke ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: TASR

Približne 200 výsluchov svedkov, desiatky znaleckých posudkov a množstvo ďalších dôkazov vykonala polícia v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V reakcii na zadržanie podozrivých to na sociálnej sieti uviedla ministerka vnútra Denisa Saková. „Vo vyšetrovacom tíme pracuje viac ako 90 ľudí. Hoci nemám konkrétne informácie o vyšetrovaní tohto trestného činu, je teraz už zrejmý výrazný posun v prípade,“ dodala s tým, že ďakuje každému jednému policajtovi, svedkovi a úplne každému človeku, ktorý prispieva k objasneniu tejto brutálnej vraždy dvoch mladých ľudí.

Matovič: Vrah vykonávateľ už putuje za mreže, treba odhaliť objednávateľa

Vrah vykonávateľ už zrejme putuje za mreže, ale omnoho dôležitejšie je, aby sme všetci spoznali vraha objednávateľa. V reakcii na informáciu, že policajti zadržali osoby podozrivé v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej to na sociálnej sieti uviedol líder OĽaNO Igor Matovič. Podstatné je podľa neho odhaliť toho, „kto rozhodol, že mladému chalanovi za jeho prácu spolu so snúbenicou treba navždy zavrieť ústa“.

Na snímke Milan Krajniak. Foto: TASR
Na snímke Milan Krajniak. Foto: TASR

Krajniak: Stačí rozviazať ruky ľuďom, ktorí si chcú robiť svoju prácu

Keď sa chce, tak sa veci dajú meniť k lepšiemu aj na Slovensku. Stačí rozviazať ruky ľuďom, ktorí si chcú robiť svoju prácu. Uviedol na sociálnej sieti v súvislosti s informáciou o zatknutí podozrivých z vraždy J. Kuciaka a jeho snúbenice, poslanec NR SR Milan Krajniak (Sme rodina). „Chcem poďakovať policajtom a prokurátorom, ktorí na tomto prípade robia. Ešte nie sú na konci, ale práve urobili prvý veľký krok k objasneniu tejto vraždy,“ dodal. 


reklamná správa

Foto: TASR
(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím