14.09.17

Poslanci odišli z rokovania

foto: Iveta Vaculová

Na protest odišli poslanci miestneho zastupiteľstva na Sídlisku KVP z rokovania. Žiadali od starostu Alfonza Halenára, aby vymenil predsedajúceho, čo on odmietol.

Neobvykle rýchlo skončilo zasadnutie poslancov. Boli ešte len pri piatom bode z takmer tridsiatich, keď sa rozhodli odísť. Predchádzala tomu ostrá výmena názorov a prestávka, počas ktorej sa snažili nájsť riešenia. Spor vznikol po tom, čo si kontrolórka Anna Hóková zobrala slovo a odmietla niektoré tvrdenia z občasníka vydávaného starostom Halenárom. Žiadala, aby sa jej za to ospravedlnil.

Na jej slová zareagoval starosta, podľa ktorého sa u neho diskvalifikovala, a vysvetľoval poslancom a občanom svoju verziu problému. Po tom, čo chcela na jeho slová znova reagovať kontrolórka, odmietol jej udeliť slovo.

Miestne zastupiteľstvo na Sídlisku KVP skončilo pri piatom bode. foto: Iveta Vaculová
Miestne zastupiteľstvo na Sídlisku KVP skončilo pri piatom bode. foto: Iveta Vaculová

Poslanci preto začali, už mimo poradia a prihlásenia, so  starostom komunikovať, aby ju nechal prehovoriť. „Porušil ste rokovací poriadok. Robíte z toho holubník,“ odkazovali starostovi, ktorý im pripomenul, že postupuje podľa rokovacieho poriadku.Zvrat nastal po tom, čo zobral viacerým poslancom, ktorí boli prihlásení do rozpravy, slovo. Vtedy jeden z nich navrhol procedurálny návrh, aby sa vymenil predsedajúci, ktorým bol dovtedy Halenár. Starosta to odmietol, a tak poslanci vstali a odišli, aby po 15-minútovej prestávke opäť požiadali o zmenu predsedajúceho. Keď s týmto návrhom neuspeli, postavili sa a odišli, čím prerušili rokovanie, kde mali v pláne aj body ohľadom výstavby na sídlisku či zmeny v rozpočte. Zastupiteľstvo by malo pokračovať do dvoch týždňov.

Čítajte viac: kvp poslanci

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím