10.01.19

Poslanec Michal Djordjevič chce zmeniť VZN o parkovaní, plánuje to aj mesto

foto: Veronika Janušková

Poslanec mestského zastupiteľstva Michal Djordjevič chce už na najbližšom rokovaní opäť otvoriť parkovacie všeobecne záväzné nariadenie.

„Ľudia dnes nevedia, čo majú robiť, či si majú kupovať nové rezidentské karty, komu a ako majú platiť na závorových alebo platených parkoviskách. V podstate sa vytvoril paralelný parkovací systém, keď si reálne nárokujú vyberanie parkovného aj mesto aj súkromná firma,“ tvrdí M. Djordjevič.

Podstatnou zmenou, ktorú navrhuje, je akceptovanie rezidentských kariet vydaných súkromnou firmou do konca minulého roka. Mesto ich má uznávať po celú dobu platnosti. Pri rezidentských kartách navrhuje aj zníženie jej ceny. Prvá má rezidenta stáť dve eurá (teraz 20 eur), druhá 50 (teraz 70) a tretia 100 eur (teraz 150).

Poslanec navrhuje aj zníženie ceny parkovného na platených parkoviskách. V najužšom centre, teda v 1. tarifnom pásme, majú lístky podľa neho stáť 1,20 eur na hodinu, v druhom jedno euro, v treťom 0,25 eur. 

reklamná správa


Foto: Veronika Janušková 

Čítajte viac: parkovanie kosice

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím