15.04.19

Požiar v hoteli Hilton

foto: Iveta Vaculová

Polícia uzavrela v pondelok (15. 4.) predpoludním okolie hotela DoubleTree by Hilton. 

V súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v hokeji záchranné zložky absolvovali taktické bezpečnostné cvičenie. Vyskúšali si zásah pri simulovanom požiari hotela, v ktorom budú počas šampionátu ubytované hokejové tímy.

„Cieľom bolo preveriť pripravenosť hotela a našich jednotiek v prípade vzniku mimoriadnej udalosti, v tomto prípade požiaru. Zároveň sme preverili aj schopnosti veliteľa zásahu komplexne riadiť takúto udalosť,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Tomáš Berzetei. 

Hasiči a zamestnanci hotela si nacvičili situáciu, pri ktorej došlo k požiaru v jednej z izieb. Simulovali celý sled udalostí od nahlásenia požiaru a evakuácie, po príjazd zásahových jednotiek a hasenie. Na zásahu sa zúčastnili hasičské stanice v pôsobnosti Okresného riaditeľstva HaZZ - stanica Košice Požiarnická, Teplárenská a Košice-Šaca. Celkovo bolo na mieste osem vozidiel a viac ako osemnásť hasičov. 

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac
 

Detaily cvičenia budú hasiči analyzovať, ale podľa predbežných zistení zásah odhalil aj nedostatky. Ako uviedol Berzetei, našli sa chyby v organizačnom zabezpečení hotela, konkrétne problémy s evakuačným výťahom či uzavretými dverami. 

„Neustále sa snažíme zlepšovať bezpečnosť našich hostí, ako aj zamestnancov, preto považujem takéto cvičenie za nevyhnutnú súčasť zlepšovania našich bezpečnostných opatrení," uviedol generálny manažér hotela Jozef Kráľ.

reklamná správa

Foto: Iveta Vaculová
(HUN)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím