11.04.19

Poznáme Kráľa detských čitateľov

foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice už má nového Kráľa detských čitateľov pre rok 2019. Boj o trón vyvrcholil vo štvrtok v Litparku, kde sa stretla šestica najlepších adeptov. 

Zvíťazil Matúš Pukančík, ktorý po celý rok ponesie titul Kráľ detských čitateľov. Za Kráľovnú Sympatia 2019 zvolila verejnosť anketovým hlasovaním Tamaru Mockovú. 

„Rozhodovanie komu pripadne titul vôbec nebolo ľahké. Všetci finalisti boli skvelí a s pridelenými úlohami sa popasovali veľmi zodpovedne,“ prezradila porota.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Vedomostné testy a prezentácie 

Súťažiaci absolvovali dve vyraďovacie kolá vedomostných testov a v poslednom rozhodujúcom kole obhajovali pred verejnosťou a porotou svoje prezentácie na tému - Otvorme spolu knihu. Tou mali ukázať rôzne spôsoby motivácie, ktoré vedú deti k čítaniu.

„Vypočuli sme si naozaj rôzne inšpiratívne návrhy a spôsoby, ako sa dá rovesníkov nadchnúť pre dobrú knihu. Ako porota sme sa nakoniec zjednotili na tom, že najlepší z najlepších je Matúš Pukančík zo ZŠ Polianska. Naozaj si právom zaslúži prevziať titul a ujať sa vlády v kráľovstve kníh. Okrem toho nás bude po celý rok sprevádzať na veľkých prezentačných podujatiach knižnice, kde bude odovzdávať svoje nadšenie a lásku ku knihám ďalším čitateľom,“ povedala Kamila Prextová, poverená riadením knižnice. Dodáva, že titul Kráľovná Sympatia 2019 sa verejnosť rozhodla, s najväčším počtom hlasov, udeliť Tamare Mockovej zo Spojená škola sv. košických mučníkov na Čordákovej ulici, ktorá získala až polovicu z celkového počtu anketovo udelených hlasov.


Zdroj foto: Knižnica pre mládež mesta Košice
(OK)     

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím