17.01.20

Pozor, po Košiciach chodí podvodník!

ilustračné foto: pexels

V utorok (14. 1.) sa nám do redakcie ozvala čitateľka, ktorej počas dňa zazvonil pri vchode do bytu neznámy muž.

Hovorí, že potrebuje cestovať do Žiliny a niekto mu ukradol peniaze.

reklamná správa

Pomáha sociálna sieť

„Čítala som o ňom na sociálnej sieti a presne v ten istý deň mi zazvonil pri dverách na Svätoplukovej ulici. Vyzerá to tak, že sa z Furče presunul do Starého Mesta,“ píše naša čitateľka, podľa ktorej je pomerne výkonný, keďže počula, že chodí aj po Terase. 

„Je dosť dôveryhodný, takže keby som o ňom nečítala, tak by som mu možno aj niečo dala. Muž má asi 45 rokov, čiernu bundu aj čiernu čiapku a východniarsky prízvuk. Rozpráva,  že si zabudol tašku na aute a tú mu niekto ukradol. Býva tu v prenájme a potrebuje ísť do Žiliny.“ 

Polícia po ňom pátra

Už minulý týždeň v piatok (10. 1.) o tomto mužovi písala obyvateľka Furče. „Neverila by som, že mu niekto tak ľahko naletí, a dnes mi otec vraví, že mu včera  dal 20 eur,  ktoré si sám požičal, lebo mu ho bolo ľúto,“ opisuje svoj zážitok. 

Polícia už podozrivého muža hľadá. Dostala oznámenie od dvoch poškodených, od jedného muž vylákal 60 a od druhého 20 eur. K udalostiam malo dôjsť v Starom Meste vo štvrtok 9.  januára a v stredu 15. januára. „Momentálne zabezpečujeme kamerové záznamy a stotožňujeme možných svedkov.“ povedala hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová. Ak ste sa už stali obeťou tohto muža, alebo ak vám tento človek zaklope na dvere, okamžite volajte 158 a oznámte to polícii. Pomôžete tak rýchlejšie stotožniť páchateľa. 

reklamná správa

Čítajte viac: podvody

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím