12.07.19

Previerka vodičov v Košickom kraji dopadla horšie než minulý rok

foto: Veronika Janušková

Niektorí vodiči nemali autolekárničku, takmer polovica nevedela poskytnúť prvú pomoc. To sú výsledky preventívnej akcie Bezpečné letné prázdniny, ktorú v týždni od 8. do 12. júla na cestách Košického kraja realizovala polícia v spolupráci so Slovenským Červeným krížom.

Akcia bola zameraná na kontrolu obsahu autolekárničiek a preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci. Jej cieľom bolo eliminovať počet obetí v cestnej premávke a poučiť vodičov o dôležitosti správneho vybavenia autolekárničiek a znalosti aspoň základných vedomostí o poskytnutí prvej pomoci. 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Skontrolovaných bolo spolu 105 vodičov, z ktorých približne 20 percent nemalo v poriadku svoju autolekárničku. Pre porovnanie, v roku 2018 to bolo 14 percent. „Naša skúsenosť tiež svedčí o tom, že úroveň znalostí vodičov z poskytovania prvej pomoci sa nelepší. Kým v roku 2018 bola úroveň viac ako 78 percent, v tomto roku zo 109 zastavených vodičov iba 55, čo je vyše 50%, z nich vedelo poskytnúť prvú pomoc. Nedokázalo by pomôcť v kritickom okamihu inému človeku 25 vodičov, 29 vodičov odmietlo poskytnúť prvú pomoc,” zhodnotila Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím