17.09.20

Pri Brankovskom vodopáde prišiel o život Slovák

ilustračné foto: tasr

Pri Brankovskom vodopáde v Nízkych Tatrách prišiel vo štvrtok o život 63-ročný Slovák. Zachrániť sa ho pokúšali horskí záchranári i rýchla lekárska pomoc (RLP), no neúspešne.

Horskí záchranári o tom informujú na sociálnej sieti.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Záchranári prijali dopoludnia oznámenie, že pri vodopáde prebieha laická resuscitácia Slováka. Na miesto vyrazili traja profesionálni a jeden dobrovoľný horský záchranár z oblastného strediska Veľká Fatra, posádka RLP aj leteckí záchranári. Po príchode do oblasti odviezli horskí záchranári za pomoci terénneho vozidla posádku RLP bližšie k miestu udalosti, odkiaľ záchranné zložky pokračovali pozemne.

„Po príchode k pacientovi spoločne pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii a medikamentóznej liečbe, žiaľ, napriek veľkej snahe sa nepodarilo muža zachrániť,“ uvádzajú na sociálnej sieti.

Vrtuľník sa zo vzduchu vrátil na základňu a do oblasti privolali príslušníkov polície, ktorí udalosť zdokumentovali. Horskí záchranári následne telesné pozostatky nebohého muža pozemne a za pomoci lanovej techniky transportovali na cyklochodník, kde ich odovzdali obhliadajúcemu lekárovi.

reklamná správa

OBSLÚŽIME VÁS DOMA!

Hygienicky pripravované a zabalené jedlá aj novinky z KOSHI SUSHI Vám donesieme až domov.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím