tip od čitateľa
11.10.18

Pri Hornáde stavajú ďalší chodník

foto: Štefan Čaplovič

Pri železničnom moste v mestskej časti Džungľa vládne stavebný ruch. Mnohí Košičania sa tešili, že tam bude nový cyklochodník. 

V skutočnosti tam od začiatku septembra Slovenský vodohospodársky podnik buduje obslužnú komunikáciu ako súčasť protipovodňových opatrení na rieke Hornád. Ale tak ako chodník pod križovatkou Prešovská - Sečovská nie je definovaný ako cyklochodník a využívajú ho aj cyklisti, podobné to bude aj na novovybudovanom úseku.

Bežci a cyklisti budú môcť pri Hornáde čoskoro vyskúšať nový spevnený úsek pre svoje aktivity. foto: Štefan Čaplovič
Bežci a cyklisti budú môcť pri Hornáde čoskoro vyskúšať nový spevnený úsek pre svoje aktivity. foto: Štefan Čaplovič

„Na obslužnej komunikácii nebude rampa, čiže nebude bránené cyklistom, aby tento úsek využívali. Je jasné, že SVP v rámci protipovodňových opatrení nemôže stavať cyklochodníky,“ povedal hovorca SVP Marián Bocák.  Stavba  je financovaná z vlastných zdrojov štátneho podniku v celkovej výške viac ako 110-tisíc eur s predpokladaným termínom ukončenia najneskôr do decembra 2018.

reklamná správa

Ďalší predĺžia  Vodohospodársky podnik realizoval už v roku 2014 podobné dielo v rámci protipovodňových opatrení pod križovatkou Prešovská - Sečovská. Tento chodník pokračuje až po promenádu ku košickému jazeru. Naprojektované je už jeho predĺženie v opačnom smere proti prúdu rieky. „Obslužná komunikácia bude mať pokračovanie v úseku dvoch kilometrov a bude realizovaná z fondov EÚ v roku 2019,“ uviedol Bocák.  

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím