08.12.19

Muža s nožmi postrelila polícia

Foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Na Námestí osloboditeľov v strede Košíc došlo v nedeľu popoludní k streľbe. Podľa informácií, ktoré boli dostupné niekoľko hodín po udalosti, v garáži novopostaveného biznis centra Duett postrelili policajti útočníka ozbrojeného nožmi.

Denník KOŠICE:DNES sa na mieste rozprával s pracovníkom SBS. Pracuje v supermarkete s potravinami, ktoré sa nachádzajú na prízemí centra.  

„Privolal ma zákazník, ktorý povedal, že v podzemnej garáži je človek s dvoma nožmi a ohrozuje ho. Išiel som sa pozrieť, čo sa deje, a ten pán mi povedal, že nemám ísť už bližšie k nemu a že mám zavolať policajtov. Opýtal som sa, čo sa deje. Zopakoval, že mám volať policajtov, lebo je ozbrojený. Potom ten zákazník privolal policajtov. Keď prišla polícia, už sme to ďalej neriešili,“ vyjadril sa.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Na mieste zasahovali príslušníci obvodnej polície aj pohotovostná motorizovaná jednotka. Neskôr prišli aj technici kriminálnej polície. Miesto činu polícia uzavrela a ohraničila páskami. 

Agresívne a nepríčetné správanie

Podľa hovorkyne krajskej polície Jany Mésarovej sa muž správal agresívne a nepríčetne. „Na opakované výzvy polície, aby upustil od konania, nereagoval a jeho agresívne správanie sa stupňovalo. Keďže útok muža smeroval bezprostredne na jedného zo zakročujúcich policajtov, boli voči mužovi použité donucovacie prostriedky, služobná zbraň, ktorá podozrivú osobu zasiahla do dolnej časti tela,” vysvetlila a dodala, že tento postup policajtov pri zákroku prešetruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Útočníka, ktorý sa odmietol vzdať a nereagoval na výzvy policajtov, po zásahu odviezla záchranka do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.  „Na kliniku úrazovej chirurgie sme v nedeľu prijali muža so strelným poranením dolnej končatiny. Musel podstúpiť operačný zákrok,“ informovala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. 


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Čítajte viac: policia kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím