28.11.19

Príďte pomôcť Raju

Foto: Peter Olekšák

Správa Národného parku Slovenský raj organizuje zajtra a v sobotu od 9. hodiny dobrovoľnícku akciu. Jej úlohou bude vyzbierať čo najviac novo nanoseného odpadu z brehov Hornádu v Prielome a nad ním.

Stretnutie účastníkov bude na troch miestach: Hrabušice - Mýto, Prielom Hornádu - Hrdlo a Prielom Hornádu - Letanovský mlyn.

V piatok sa budú rozoberať dve rozsiahle hrádze naplaveného dreva, z ktorých sa bude zároveň vyberať odpad do vriec. Organizátori uvítajú každého, kto bude ochotný odniesť čo i len jedno vrece na miesta sústredenia dostupné autami, teda do Letanovského mlyna alebo do Hrdla Hornádu.

Vzhľadom na okolnosti bude účasť na vlastnú zodpovednosť a len pre dospelých účastníkov. Keďže hrádze sú nestabilné, často dostupné iba z vody, čistiť tam budú organizátori. Ale pri zbere odpadkov zachytených na voľných brehoch a vegetácii, prípadne aj na odnesenie vriec na miesta, odkiaľ sa dajú odviezť, bude každá ruka dobrá. Odporúčame gumené čižmy, rukavice, príp. krosná alebo veľké batohy na odnesenie vriec s odpadom. Poistenie pre zásah Horskej záchrannej služby a vrecia na odpad budú zabezpečené zo strany Správy Národného parku Slovenský raj.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím