11.10.18

Problém na Adlerovej ulici. Staré rúry vodu neudržia

foto: Veronika Janušková

Už približne tri mesiace vyteká pitná voda na cestnú komunikáciu na Adlerovej ulici pri lesoparku na sídlisku Dargovských hrdinov.

Obyvatelia sa sťažujú, že nikto nič nerieši, problém sa pravidelne opakuje a boja sa, že uniknutú vodu budú musieť zaplatiť.

„Oceľové prepojovacie potrubia v danej lokalite sú často poruchové, väčšinou sú skorodované. Napokon sú rovnako staré ako samotné sídlisko Dargovských hrdinov,“ uviedla v stanovisku Monika Krišková z Agentúry PENELOPA, ktorá je PR zástupcom Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a dodala, že poruchy na nich odstraňujú pracovníci VVS takmer každý mesiac.

Ako sme sa tiež dozvedeli, v mesiacoch august - september 2018 na nich odstránili dve poruchy, počas pondelka tohto týždňa lokalizovali ďalšiu poruchu, ktorú hneď v ten deň aj odstránili. 

Aj v pondelok riešili vodári na Adlerovej poruchu. foto: Veronika Janušková
Aj v pondelok riešili vodári na Adlerovej poruchu. foto: Veronika Janušková

„Východoslovenská vodárenská spoločnosť vždy okamžite rieši vzniknuté poruchy a havárie a jej pracovníci ich odstraňujú v najkratšom možnom termíne,“ hovorí M. Krišková a spresňuje, že pre danú lokalitu pripravili rozsiahlejší projekt rekonštrukcie. Spracovaná už je projektová dokumentácia a riešia sa potrebné povolenia. „Po ich zabezpečení by sa samotná rekonštrukcia mala realizovať v roku 2019.“

reklamná správa

Vodári tiež ubezpečujú odberateľov, že sa cena za vytečenú vodu nemôže premietnuť do ich nákladov. „Táto voda neprešla cez konkrétne merače. Podľa cien stanovených Úradom pre reguláciu sieťových odvetví sa cena pre odberateľov vypočítava iba z ich konkrétnej spotreby,“ uzavrela Monika Krišková.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

(JV)
 

Čítajte viac: rekonstrukcie vvs

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím