01.06.18

Problém s platbou kartou VISA

foto: flickr

AKTUALIZOVANÉ

Zákazníci vo Veľkej Británii a na európskom kontinente nemohli v piatok zaplatiť za tovar svojimi platobnými kartami VISA, informoval o probléme denník SME.

Kartová sieť podľa denníka problém s platbami potvrdila. „Tento incident zabraňuje spracovaniu niektorých transakcií v Európe. Prešetrujeme príčinu a pracujeme na čo najrýchlejšom odstránení problému.“ Sieť tiež uviedla, že ide o takzvaný kolísavý výpadok. To znamená, že problémy nemuseli mať všetci držitelia týchto kariet. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Problém zaznamenali aj naši kolegovia. „Bola som natankovať na pumpe a kartou som nevedela zaplatiť. Hoci som volala do svojej banky a zisťovala, v čom je problém, uspokojujúcu odpoveď som nedostala. Neviem si predstaviť, čo by som robila, ak by sme zostali takto stáť kdesi na diaľnici. Pokusy o zaplatenie som viackrát zopakovala a asi po 20 minútach sa mi platbu podarilo uskutočniť,“ povedala naša online redaktorka Simona Šoóšová. „Pozval som svojho vnuka pri príležitosti Dňa detí na pizzu. Prostredníctvom prenosného terminálu som zaplatiť nevedel, ale po pár minútach sa mi to podarilo priamo pri pokladni,“ spomínal na piatkové problémy šéfredaktor KOŠICE:DNES Mikuláš Jesenský.

V sobotu však už bolo podľa vyjadrenia spoločnosti takmer všetko v poriadku. „Problém bol spôsobený zlyhaním hardvéru. Nemáme dôvod domnievať sa, že došlo k akémukoľvek neautorizovanému prístupu alebo nezákonnej udalosti,“ konštatovala firma, ktorá sa zároveň takýmto spôsobom ospravedlňovala držiteľom ich platobných kariet.

(JV, TASR)

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím