26.11.18

Problémové dopravné zápchy. Ako uľaviť Sídlisku Ťahanovce?

Foto: hkl

Výjazd a vjazd na Sídlisko Ťahanovce je už roky veľkým problémom. Ráno do mesta a popoludní opačným smerom vznikajú zápchy. Existuje päť možností na zmenu, najreálnejšia sa dá zrealizovať do štyroch rokov.

Najväčším problémom pri akejkoľvek možnosti je majetkovo-právne vysporiadanie pozemkov.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Navrhnutých päť možností

Magistrát navrhol až päť možností, ako zlepšiť dopravnú situáciu. Prvou je existujúce napojenie Americkej triedy na Prešovskú cestu, ďalšou napojenie Európskej triedy na Kostoliansku cestu, tiež trasa v smere od Ázijskej na Prešovskú cestu, predposlednou možnosťou je napojenie z Americkej triedy a Magnezitárskej na Hlinkovu, a nakoniec z Austrálskej triedy cez obec Ťahanovce na Kostoliansku.

Cesta zo Sídliska Ťahanovce by viedla smerom k Demeteru. Foto: hkl
Cesta zo Sídliska Ťahanovce by viedla smerom k Demeteru. Foto: hkl
Pri areáli Národnej diaľničnej spoločnosti by sa cesta rozšírila o jeden pruh. Foto: hkl
Pri areáli Národnej diaľničnej spoločnosti by sa cesta rozšírila o jeden pruh. Foto: hkl

Musel by pribudnúť jeden pruh

Budúci starosta sídliska Miloš Ihnát (nezávislý) vidí ako najreálnejšie riešenie napojenie z Americkej triedy a Magnezitárskej na Hlinkovu. „Vidím to ako najschodnejšie riešenie, ktoré by sa dalo zrealizovať počas štyroch rokov. Cesta by viedla smerom k Demeteru a pripojila by sa na Magnezitársku ulicu. V miestach, kde je areál Národnej diaľničnej spoločnosti by sa rozšírila o jeden pruh,“ konštatoval Ihnát, podľa ktorého dôležité bude spolupracovať s mestom. „Spojenie by pomohlo nielen ľuďom zo sídliska, ale aj z obce,“ dodáva Ihnát.

Dva varianty musia počkať

Napojenie zo Sídliska Ťahanovce na Kostoliansku cestu je plánované v dvoch prípadoch. Tieto alternatívy ale Ihnát nevidí reálne: „Pokiaľ sa nevyrieši problematická križovatka pri Crow aréne, nemá to zmysel a ešte viac by sa tam zahustila doprava. Rátať sa s tým dá, až keď sa podarí uskutočniť výstavbu kruhového objazdu. Pre odľahčenie by pomohli aj dočasné semafory, na čom budem trvať.“

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím