02.12.16

Program v Tabačke na najbližší týždeň/2. 12. - 9. 12.

3.12, sobota, 20:00

Longital Divoko Tour + Sisa Feher & Fehero Rocher

Nový album kapely Longital -  Divoko má viac významov. Jeden z tých nosných hovorí „zjednodušme svet“. Nerobiť veci zbytočne zložitými, keď nie sú. Realita je totiž v podstate veľmi jednoduchá. Krok po kroku, minútu po minúte sa rozhodujeme, čo urobíme a keď to urobíme so srdcom, úprimne a s radosťou, všetko čo bude nasledovať potom nesie odtlačok takéhoto rozhodnutia. Shina (spev, basová gitara, sláky), Dano Salontay (gitara, spev, sláky) a Marián Slávka (bicie, klavír, spev) sa touto filozofiou riadia a očividne im to veľmi dobre funguje v kapele aj vo vydavateľstve Slnko Records.

Sisa Fehér & Fehero Rocher je quintet slovenskej multižánrovej speváčky a skladateľky Sisy Fehérovej usídlený v Prahe. V júni 2016 vydali svoje debutové album CIRRUS pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Za svoju existenciu si zahrali na mnohých pódiach ako československých tak i zahraničných klubov a festivalov. Zahrali si napríklad pred Richardom Bonom, Esperanzou Spalding či Avishai Cohen Trio. V ich autorskom repertoári nájdete hlavne spojenie jazzu a alternatívy, no nepriehľadné su aj prvký soulu a world music.

5.12. 2016, pondelok, 10:00 h / 19:00 h

Divadlo z pasáže: Malý princ

Naša inscenácia nemá ambíciu prinášať nové, prevratné interpretácie. Prečo ukazovať niečo, čo všetci poznajú? Odpoveď je jednoduchá. Práve preto, že to všetci poznajú. A milujú. Toto dielo pôsobí rovnako silno na rozum aj cit. Tým pádom vzniká nekonečné množstvo kombinácií a vo výsledku interpretácií. Jednoducho povedané – koľko ľudí, toľko malých princov. A koľko malých princov poznáme, o toľko budeme múdrejší.

6.12., utorok, 19:00 h

Kino naslepo

“Vyrazte do kina naslepo!” Dramaturgická hra s divákom. Príďte do kina, usaďte sa a čakajte, čím vás prekvapíme. Sľubujeme, že neodídete sklamaní. Za film platíte dobrovoľné vstupné, výhradne až po projekcii!

Igor Kupec: Mental disorders as typhography

Minimalistické grafiky zachycujúce podstatu duševných chorôb vzbudili od svojho uverejnenia množstvo reakcií doma i v zahraničí. Od 30.11 môžete celú sériu prác vidieť v priestoroch Bistro Tabačka.

7.12.2016, streda, 19:00 h   

Zevl Trevl #9

Priatelia, po kratšej pauze opäť pokračujeme v sérií cestovateľských rozprávaní a projekcii fotografií z dielne ZevlTrevl. Tentokrát nás Peter Bucko zavedie do hlavného mesta Grécka. Priblíži nám nielen historické pamiatky, ale aj život na ulici či známu kolísku gréckych anarchistov - Exarchiu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím