17.11.20

Protivládny protest bol aj v Košiciach

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

V Košiciach sa na protivládnom zhromaždení, ktoré sa začalo v utorok (17. 11. ) o 15. hodine pri Dolnej bráne, zišlo zhruba tisíc ľudí. 

Na pódiu vystupovali ako rečníčky hlavne ženy.

Prvá z nich poukázala hlavne na to, aké nezdravé je nosenie rúška, a burcovala dav slovami „rúška dole, hlavu hore“. Rečníčky však nebolo dostatočne počuť, nakoľko na ozvučenie mali iba megafón. Protestujúci neskôr žiadali demisiu premiéra Igora Matoviča a tiež sa im nepáčilo, že prezidentka doteraz nezakročila. Nechýbali slová o vymývaní mozgov a Matovičových ovciach...

Ženy sa pri megafóne postupne striedali a ich prejavy boli namierené proti plošnému testovaniu, proti karanténe a spochybňovali aj samotný vírus COVID-19. 


Foto: Veronika Janušková/TASR

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Polícia nezasahovala

Pokojnú atmosféru sa na chvíľu pokúsilo prerušiť pár provokatérov, ktorým sa to však nakoniec nepodarilo. Rečníčky atmosféru upokojovali a pred pódiom ľudia začali zapaľovať sviečky. 

Hoci väčšina protestujúcich nemala na sebe rúška a neboli ani v požadovaných rozostupoch, polícia, ktorá bola na mieste, nezasahovala.

Hovorca košického magistrátu Vladimír Fabian pre TASR potvrdil, že podujatie nebolo oficiálne nahlásené a bolo tak nelegálne.

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Čítajte viac: protest kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím