07.11.19

Prvá prehliadka na Fashion Weeku predstavila kolekciu z prírodných materiálov

foto: Veronika Janušková

Textilný priemysel je aktuálne na druhom mieste z hľadiska znečisťovania prostredia. Jedným zo spôsobov ako výrobou oblečenia nezaťažovať a neznečisťovať životné prostredie je vyžívanie prírodných materiálov. 

V rámci prvej prehliadky košického Fashion Weeku odprezentovala tzv. udržateľnú módu česká návrhárka Martina Benešová. Venuje sa pomalej móde, móde, ktorá nepodlieha trendom a pracuje s kvalitnými materiálmi, ktoré sa snaží maximálne využiť, aby vyprodukovala čo najmenej odpadu. 

Kolekcia na rok 2020 zahŕňa všetky štyri ročné obdobia, je jednoduchá, minimalistická a farebne tiež veľmi jednoduchá.

Návrhárka využila prírodné materiály rastlinného pôvodu, ktoré sú rozložiteľné a kompostovateľné, alebo sa dajú recyklovať či prerobiť do inej podoby. 

Z materiálov použila tzv, ramiu (čínská tráva), do ktorej sa v minulosti obliekali faraóni a balili múmiu, eukalyptové vlákno, ľan, český flis z bambusu a konope a bio bavlnu.

Modely nemajú žiadne zipsy ani gombíky, a ušité sú niťou z bio bavlny. 

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím