02.09.18

Prvákov v SOŠ ubúda, počet žiakov v systéme duálneho vzdelávania rastie

Ilustračná foto: Veronika Janušková

Do prvých ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK) je v školskom roku 2018/2019 zapísaných 5324 žiakov. Ako uviedla hovorkyňa KSK Anna Činčárová, ide o predbežné počty. Presné čísla budú známe po 15. septembri.

Kým prvákov v stredných odborných školách (SOŠ) podľa jej slov ubúda, počet žiakov študujúcich v systéme duálneho vzdelávania rastie.

Ako povedala Činčárová, podľa štatistík Centra vedecko-technických informácií počet žiakov v školách v územnej pôsobnosti KSK kontinuálne klesá. „Najväčší pokles prvákov je v stredných odborných školách, kde ich počet klesol za posledné tri roky o 15 percent. Naopak, stúpol počet prvákov na konzervatóriách,“ povedala.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Za posledné dva roky zaznamenal KSK nárast počtu žiakov študujúcich v systéme duálneho vzdelávania. „Kým v školskom roku 2016/2017 ich bolo 129, v školskom roku 2017/2018 už 186. Aktuálne počty budú známe začiatkom septembra,“ spresnila Činčárová.

V školskom roku 2017/2018 bolo k 15. septembru v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK 25.813 žiakov, pričom v územnej pôsobnosti kraja navštevovalo stredné školy 33.292 žiakov.
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím