01.01.21

Prvým dieťatkom v Košiciach je dievčatko Suela

foto: UNLP

 AKTUALIZOVANÉ 

Prvým dieťaťom narodeným v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice v novom roku 2021 je Suela. Dievčatko prišlo na svet spontánnym pôrodom v piatok o 1.30 hod.

Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková.

„Dievčatko vážilo 2 370 gramov a  meralo 47 centimetrov. Mamička Mária, pochádzajúca z Košíc, rodila v pôrodnici na Triede SNP. Ide už o jej siedme dieťa,“ spresnila.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

Druhé dieťatko v pôrodnici na uvedenom pracovisku prišlo na svet o 3.20 hod. rovnako spontánnym pôrodom. Košičanke Dominike sa narodila prvorodená dcéra Zoe, ktorá vážila 3 140 gramov a merala 50 centimetrov.

Prvý pôrod v pôrodnici na pracovisku na Rastislavovej ulici bol o 5.02 hod. „Narodilo sa tu ďalšie dievčatko menom Laura. Bábätko vážilo 3 170 gramov a meralo 49 centimetrov,“ spresnila Vaněková s tým, že mamička má pozitívny test na ochorenie COVID-19. Pochádza zo Šace a Laura je jej druhé dieťatko.

Ako informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, prvým tohtoročným bábätkom v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je dievčatko s originálnym menom Loriana. Je prvým a vytúženým bábätkom mamičky z Ploského. Malá Loriana sa narodila o 11.05 hod. Vážila 3 220 gramov a merala 48 cm.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím