18.02.21

R. Fico vypovedal na policajnom prezídiu

FOTO: Jaroslav Novák

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico prišiel vo štvrtok doobeda do budovy Prezídia Policajného zboru.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

"Do toho vás nič nie je," odpovedal na otázku, v akej veci prišiel vypovedať. Po odchode z prezídia na sociálnej sieti kritizoval úniky informácií z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) i z vyšetrovacích spisov a poukázal na prítomnosť novinárov na mieste.

"K prebiehajúcim ani plánovaným úkonom informácie nie je možné poskytovať," uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

reklamná správa

"Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA. NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil," uviedol Fico. Upozornil na negatívne dôsledky únikov informácií z polície i z vyšetrovacích spisov na priebeh vyšetrovania. Hovorí aj o poškodzovaní práv ľudí, ktorí čelia podozreniam.

(TASR)

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

Čítajte viac: Róbert Fico

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím